Nem csupán az első gyerekesek kérdezhetik maguktól időről időre, hogy miként is tudják megnyugtatni a csecsemőt. Ebben szeretnénk most segíteni, és mutatni két szuper módszert.
{adselite}
Nyugodt csecsemőt
Szinte egyszerre születtek egy nagyon kedves ismerősömmel a babáink. Első gyerek volt mindkettő és próbáltuk a lehető legjobb módszereket megtalálni a nyugodt légkör megteremtéséhez. Hisz a csecsemő nyugalma, egyben az anyáé is. Ő hordozni kezdte, amiről csak jókat mesélt nekem. Imádta, épp, ahogy a kisfia is. Én azonban nem éreztem kényelmesnek, és 3 hét után beszereztem az első babapólyánkat.
A csecsemő-állapot
A baba az anyaméhben igen szűkös helyen, de kellemes melegben van. Így a születés után is akkor érzi igazán biztonságban magát, ha szorosan magadhoz öleled, vagy alaposan bebugyolálod és úgy teszed le. Ne felejtsd el, hogy az újszülöttnek a méhen belüli élete után még néhány hétig arra van szüksége, hogy veled, az édesanyjával idekint legalább annyira szoros szimbiózisban legyen, mint odabent volt.
Miért jó a babapólya?
Régen nem is volt kérdés, hogy a csecsemőket pólyázzák-e. Az anyaméhhez hasonló érzéseket kelt bennük, így hamarabb megnyugszanak, kevesebbet sírnak és kiegyensúlyozottabbak lesznek. Kutatások is igazolják, hogy a szorosan bepólyázott újszülöttek motorikusan valóban nyugodtabbak, és az elalvás, altatás is problémamentesnek bizonyul. Ez a fajta betakarás, bugyolálás hosszabb alvást biztosít a babának, mert jól érzik magukat, és saját láb és kéz mozgásaik (Moro reflex), sem ébresztik fel őket.
A babapólyában lévő csecsemőt könnyebben tudod elaltatni is, hisz ringatást követően csak beteszed a kiságyába. Mivel ugyanabban a számára biztonságos és kellemes pózban marad, nem kell attól tartanod, hogy felriad.
Napközben is használhatod, sőt, pólyában a csecsemőt bátrabban oda tudod adni kistestvérnek, apának, nagyszülőknek is – sokan félnek attól, hogy esetleg nem jól tartják a babát. A babapólyában ez eleve biztosítva van.
A szoptatáskor/ cumisüvegből etetésnél is nagy segítségedre lehet; mivel jól tartja a kicsi egész fejét, nyakát és hátát a benne lévő külön betétnek köszönhetően, így sokkal könnyebb benne tartanod, és ha a kis keze is a pólyában van, akkor nem kalimpál az etetés alatt. A hasfájós csecsemőknek külön jót tesz a pólya szoros ölelése.
Babahordozás, csak lazán?
Lényegében ugyanazt az érzést kelti a csecsemőben, mint a babapólya. Közel kerül hozzád, érzi a magzatkori biztonságot, hallja a szívverésed. Ez mind-mind nyugtatja őt. A babádat magadra kötve bátran tevékenykedhetsz a lakásban, de az utazást is nagyban megkönnyíti számotokra. Ám, mielőtt hordozásra adnád a fejed, mindenképp menj el egy tanácsadóhoz, vagy egy hurcis klubba, hogy kipróbáld, melyik az a kendő és módszer, ami neked és a babádnak is kényelmes.
Készülj előre, mert sok baba bizony megébred, ha kiveszed a kendőből és megpróbálod becsempészni az ágyába. Ilyenkor egy kis plusz ringatás és éneklés/ dúdolás segíthet. Ha további hasznos információkat szeretnél megtudni a hordozásról, nézd meg egy korábbi írásunkat ITT.
Bátran próbáld ki a fent leírt módszereket. A pólya sokoldalú kihasználást biztosít, míg a hordozás mobillá tesz. Fontos, hogy nem zárják ki egymást, így mindkettő előnyét élvezheted, miközben a babád nyugodt és kiegyensúlyozott lesz, és ezáltal te is.
A babapolya.hu oldalon szuper pólyákat találtunk újszülött és nagyobbacska babák számra egyaránt – kukkantsd meg.
kép forrás: shop.sollybaby.com