Hű, micsoda élmény volt az első fürdetés! Egy parányi gyermeket tartasz a kezedben, aki a Tiéd! Picike és törékeny, a hangja azonban annál erősebb, amikor megpróbálod letisztogatni. Megosztom veletek tanácsaimat, amelyek saját és más anyukák tapasztalataiból áll, na és persze az a sok „millió” könyv ihlette.:)
10 hasznos tanács csecsemők fürdetéséhez
– Az első hat hónapban fürdessük babakádban gyermekünket.
Tipp: mielőtt állványt veszünk, győződjünk meg róla, hogy nekünk megfelelő magasságban tudjuk-e rátenni a kiskádat.
-Készíts be mindent előre, ami a fürdetéshez szükséges kezdő anyukaként, hogy ne legyen kapkodás a fürdetés!
– Amire szükséged lesz: babakád, törülköző, vatta, babafürdető, forralt víz
– Az első hetekben tisztogatás! Van aki arra esküszik, hogy az első napokban és hetekben hanyagoljuk a baba fürdetését, elég ha egy kisebb tálba forralt vizet engedünk, és egy vattapamacs segítségével letisztogatjuk a gyermekünket.
– Tisztogassuk át a gyermeket óvatosan! Ügyeljünk az orrára és a fülére, ne próbáljuk erőszakkal kitisztítani. Nedves vattával töröljük le az orráról és a füléről a váladékot, de semmi esetre sem erőszakkal próbáljunk belenyúlni a nyílásokba.
– A kisebb fertőzések elkerülése végett, mindig új vattával tisztogassuk át a gyermekünk szemét és fülét, melyet áztassunk meleg vízbe.
– A gyermek fenekét mindig utoljára hagyjuk a tisztogatás során.
– Kislányoknál ne próbáljuk meg a szeméremajkakat szétnyitni, mert ezzel a váladék természetes folyását akadályozzuk meg, ami kimossa a baktériumokat. Gondosan elölről hátrafelé haladjunk a fenék környékének tisztogatásakor.
– Kisfiúknál ne próbáljuk erőszakkal hátratolni az előbőrt, hogy alatta is megtisztogassuk, mert ez fájhat és sérülést okozhatunk vele.
– Nagyméretű, puha törülközőt válasszunk, amelyet kizárólag a csecsemőnk használ.
Mit kell tudni a babápolási készítményekről?
Babaolaj: Nagyon jól használható a bababőr hajlatainak tisztításakor, különösen száraz bőrű gyermekeknél. A paraffinolajak, illetve a szilikon olajakkal szemben válasszunk növényi olajokat (is) tartalmazó termékeket, amelyek engedik a bőrt lélegezni. Ha azt olvasod a terméktájékoztatón, hogy ásványi – és növényi olaj is szerepel a termékben, azt válaszd, amelyben a növényi olaj aránya magasabb.
Koszmó elleni sampon: A CaoNatur speciális igényekre kifejlesztett koszmó elleni samponja szalicilsav tartalma miatt hatásosan csökkenti a túlzott faggyútermelést, a búzavirág kivonat pedig- a természetes hidratáló anyagokkal- elősegíti a fejbőr egészséges működését.
Babafürdető: Nehéz megmondani, hogy melyik a legjobb babafürdető. Kezdetben a gyógyszertári kenőcsöt ajánlják, aztán kicsit később, ha a baba bőre sem extra érzékeny használhatunk babafürdetőt.
Érdemes utána olvasni, és tudni, hogy mivel ápoljuk a gyermekünk bőrét! A tudatos vásárlók oldalán tesztelték a babafürdetőket, amelyekről nagyon sok- eddig talán ismeretlen- információval gazdagodhatsz. Megdöbbentő dolgokat tárnak fel előtted!
A listán nem szerepel a CaoNatur fürdető, mert ekkor még nem volt forgalomban, azonban érdemes róla tudni, hogy kíméletesen és gyengéden ápolja a baba bőrét, amely fürdetőként és samponként is használható. Kamilla és búzavirág kivonatot tartalmaz, így csökkenti a bőrszárazságot, a panthenol tartalma révén pedig gyengéden hidratál. A termék szilikon olaj-, ásványi olaj-, parabén- és színezékmentes!
Babasampon: Elég hetente 1X-2X használni. Fontos, hogy ne csípje a baba szemét, ne szárítsa a fejbőrét és vegyszermentes legyen!
Popsikrém: Tisztába tevéskor használjunk popsikrémet, amely védelmet nyújt a pelenka okozta kidörzsölődéstől, a vizelet és a széklet bőrizgató hatásától! A piacon nagyon sokféle krémet lehet kapni, és sajnos előfordul, hogy kőolajszármazékok és allergizáló anyagok is megtalálhatók a termékekben.
Ajánljuk figyelmedbe: Motherlove védőkrém, CaoNatur Baba popsikrém, Sanoll
A facebook oldalunkon most 2 db CaoNatur terméket tesztelhetsz, és véleményed megoszthatod a többi kismamával is!;)