Mi a babamasszázs lényege? Csodálatos pillanatok varázsa, amelyben a szülő és a csecsemője egymásra hangolódik, az anya átadja szeretetét, és ha szükséges meg is nyugtathatja babáját vele. A csecsmő masszírozásának számtalan pozitív hatása ismert: erősíti a szülő-gyermek kapcsolatot, erősíti az immunrendszert, serkenti a vérkeringést, jó hatással van az emésztésre…
A babák masszírozását már 2-3 hetes kortól elkezdhetjük.Törekedjünk arra, hogy váljon a napi rutin részévé a masszázs! Lehetőség szerint az esti órákban 30 percet szenteljünk a babánkak! Ez legyen a „Mi időnk”. Ekkor énekelhetünk, mondókázhatunk, és közben átmasszírozhatjuk a testét. Mindenképpen olyankor csináljuk, amikor még nem álmos, és a szoba kellemes hőmérsékletű. (ne legyen hideg!)
A két etetés közötti időpontot is választhatjuk, amikor a baba már jóllakott, nincs tele a pocakja, de még nem is éhes.
Tartsuk be a fokozatosság elvét a masszázsban: eleinte csak simogatással kezdjük, ha pedig tetszik neki, jöhet a tényleges masszírozás. Elsőként fókuszáljunk azokra a testtájakra, melyeket kedvel, aztán fokozatosan bevezethetjük a masszírozást az egész testecskéjét.
Amire szükségünk van:
– puha törülköző
– babaolaj
– kellemes zene, vagy mi magunk is énekelhetünk
Sokszor hallom azt a kijelentést, hogy a masszírozott babák sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak. Csak a saját példámmal és néhány mami tapasztalataiból kiindulva alátámasztom ezt a kijelentést. Fürdetés után, az esti elalvás előtt, 30 perc „csak a miénk volt”. Megtanultam egy csomó éneket, halkan dúdoltam neki, közben puszilgattam, mosolyogtam. Ezeket a perceket nem hagytam volna ki soha. Egyszerűen én is megnyugodtam, így közös élményt adott.
-
Babamasszázs lépésről-lépésre:
A baba testének masszírozása
A baba arcának masszírozása
Fotó: pinterest.com