Azt mondják, a jótékonyság otthon kezdődik, de ezzel együtt sok más fontos dolog is: együttérzés, lovagiasság, és a legfontosabb, a bizalom. A túlzottan kritikus média és a közösségi zaklatás közepette, a gyerekeknek kisebb az önbecsülésük, mint valaha. És miközben nem tudjuk felügyelni, ami az iskolában/óvodában történik vagy, amit az újságokban írnak (bár azt reméljük, hogy tudjuk), a mi kezünkben van a gyermekeink életének egy fontos aspektusa: az otthonuk. Néhány apróbb változtatással egy olyan biztonságos helyet tudsz létrehozni, ami növeli a gyermeked önbecsülését és remélhetőleg megtanítja arra is, hogy segítsen másoknak, akiknek szükségük van rá.
Dicsérd folyamatosan
De ne túl sokat! Míg a folyamatos kritika kétséget ébreszt a gyermekben a saját képességeit illetően, de a túl sok bók árthat az egojának és le fog nézni másokat. Ismerd el, ha jól elvégezte a munkáját (vagy csak úgy), de ne félj neki megmondani, ha valami nem tökéletes.
Mutasd ki a szeretetedet
Meglepődnél, hogy egy ölelés vagy egy “szeretlek” mennyit tehet a gyermeked bizalmának az építéséért. Ez nemcsak azért segít, mert így érzi, hogy érdekel, ami vele történik, hanem így könnyebben ki is fogja mutatni az érzelmeit, de a későbbi problémák feldolgozásában is segít neki.
Tiltsd be a negatívitást
Tudjuk – egyszerűbb mondani, mint megcsinálni. És nem is teljesen reális. Mindannyian leengedünk néha és nehéz a rossz gondolatokat lecsendesíteni. Kezdd azzal, hogy megtiltod a negatív szavak használatát, amiket a gyermeked gyakran mond (pl. kövér, hülye vagy csúnya). Persze attól még biztosan hallani fogja ezeket az iskolában vagy az utcán, de azzal, hogy otthon megtiltod őket, létrehozol egy olyan biztonságos környezetet, ahol leengedhet.
Legyél jó szerepminta
Azt mondják, tegyél úgy, ahogy prédikálsz. Ha lehülyézed magadat vagy elbújsz a kihívások elől, a gyermeked is így fog tenni. Tekints úgy erre, mint egy esélyre, amikor nemcsak a gyermeked önbecsülésedet turbózhatod fel egy kicsit, hanem a sajátodat is.
Töltsetek együtt időt
Persze, minden anyának szüksége van egyedül töltött időre, de, ha túl sokat foglalkozol a saját dolgaiddal a gyermekednek olyan érzése lesz, hogy ő maga nem érdekel téged. Szóval kapcsold ki a telefonodat és töltsetek együtt minél több időt. Az együtt töltött idővel — legyen az beszélgetés vacsora közben vagy egy parki kirándulás közben — azt érezteted a gyermekeddel, hogy fontos a számodra, ami viszont növeli az önbecsülésüket.
Forrás: http://www.popsugar.com/moms/Build-Positive-Home-35962052/amp