Egy újszülött érkezése mindig izgalmakkal teli időszak, ám gyakran elfelejtkezünk arrók, hogy nemcsak nekünk, hanem házi kedvenceinknek is újdonság egy baba születése. Nehéz megjósolni, hogyan fog reagálni erre a házi kedvencünk, aki előbb volt a család tagja, hiszen azzal is kell számolnunk, hogy a kevesebb figyelem feszültséget okozhat számára is. Összegyűjtöttünk néhány tippet, hogy a baba érkezése előtt felkészíthessük kedvencünket a változásra.
Irány az iskola
Ha még nem engedelmes a kis kedvencünk, fontos, hogy időt szánjunk arra, hogy részt vegyünk vele egy engedelmességi tanfolyamon, ahol képzett oktatók segítségével elérhetjük, hogy valóban minden szavunkat teljesítse. Minél együttműködőbb egy kutya, annál könnyebb dolgunk lesz otthon, és annál kiegyensúlyozottabban tudjuk szervezni a család legújabb tagjával is a hétköznapokat.
Készítsd elő a babaszobát!
Rendezzük be a szobát, hagyjuk, hogy a kutya megismerje a szagokat, az új helyeket. Ha van lehetőség rá, néhányszor sétáljunk a kutyával úgy, hogy közben a babakocsit is toljuk. Közben azt is gyakorolni tudjuk a kutyával, hogy megismerje az új szabályokat.

Fő az egészség
Fontos, hogy a baba érkezése előtt a kutya egészsége is rendben legyen. Szerencsés esetben ez csak egy kontrollvizsgálat lesz.
Hazaérkezés
A kórházból hazaérve először lehetőleg először az anya lépjen a lakásba, a baba nélkül. Ha a kutya megnyugodott a viszontlátás öröme után, óvatosan mutassuk meg neki a babát, hagyjuk, hogy megismerje az illatát!
Napi rutin
És nem marad más feladat, mint megpróbálni a kutya napi rutinját megtartani. Etetni, sétáltatni, és a nap folyamán külön figyelmet szentelni neki is. Az első számú szabály, hogy soha, de soha ne hagyjuk egyedül a csecsemőt vagy kisgyermeket a kutyával, bármilyen nyugodtnak is ismertük meg az állatot. A kutya és a gyermek is megriadhat, aminek váratlan következményei lehetnek. Fontos, hogy jutalmazzuk a kutyát, ha jól viselkedik a baba körül. Ahogy a gyerekek cseperednek, kíváncsivá válnak a házi kedvenc iránt, meg kell nekik tanítanunk, hogyan kell finoman közelíteni feléjük, és azt is, hogy tiszteletben kell tartani a kutya határait is.

Macskaélet
A macskák talán kevesebb gondozást igényelnek, de a változás számukra is jelentős. Fontos számukra is, hogy legyen idejük megismerni az új környezetet, illatokat. A macskák élvezik a személyes terüket, így ügyeljünk rá, hogy ne erőltessünk semmilyen interakciót. A cicának legyen egy hangulatos helye a magasban, ahova fel tud menni, és ahonnan biztonságosan tudja figyelni az újdonságokat. Persze ne felejtsük el a macskákat se jutalmazni simogatással vagy finom falatokkal.
Forrás: Health.com