Az első gyerekét mindenki sokkal jobban félti…a baciktól, az asztal sarkától, az idegen néniktől az utcán, a homokozós buliktól, a forralatlan víztől…szóval úgy összességében a világtól. De mi történik, mikor megérkezik a második?
Az első babámnál naplót vezettem; benne volt, hogy mit és mikor evett, hányszor cseréltem pelenkát. Babamosóport használtam, kivasaltam a kis bodykat, a textilpelusok pedig mindig fehérítve ragyogtak. Aztán múltak a hónapok és megérkezett a második…
Az első és a második gyerek közti különbségek
Kórokozók
Első gyerek: Ha valaki az én gyerekem 5 méteres körzetében eltüsszentette magát , ne adj Isten, köhögni mert, az megtapasztalhatta a „gyilkos anya pillantásomat” – én meg egyből hívtam a gyerekorvost, hogy szerinte bevigyem-e, hogy rápillantson. Az összes táskámban tartottam kis kézfertőtlenítőt, és folyamatosan használtam is…gyakorlatilag kézfetőtlenítő függő lettem.
Második gyerek: Mindent a szájába vesz- de tényleg mindent (a kavicsot, a kerti játékokat, a fülbevalóimat, a földről felkapott faágat) -, de már nem zavartatom magam. Úgy tekintek erre, mint ahogy a kutya szimatol – ő így helyezi el magát a térben. Nem suvickolom tisztára a bevásárlókocsit, ha beleesik a homokozóba a cumi, csak megtörlöm a pólómban, a kézfertőtlenítővel pedig végleg megszakadt a kapcsolatom.
Tanulság: A szülői munka piszkos egy meló. Vagy megszokod, vagy irathatod fel magadnak a Xanaxot. A gyerkőcök így is-úgy is megbetegednek, elég a legalapvetőbb tisztasági szabályokat betartatnod.
{adselite}
Hozzátáplálás
Első gyerek: Volt külön baba receptes füzetem – internetről leszedett, kinyomtatott, havonkénti lebontsába csoportosított -, mindent a nagy könyv szerint adtam. Titkon mindig féltem, hogy megfullad, így elsősegélyre készen figyeltem minden darabos étel elfogyasztását. Magam főztem neki, külön polca volt a hűtőben és a fagyasztóban is.
Második gyerek: Hamar rájöttem, hogy az üveges bébiétel mekkora szuper találmány. De tényleg! Próbáltam betartani a hozzátáplálási előírásokat, de nem estem kétségbe, mikor az előszobában találtam rá 6 hónaposan, egy ketchupos-virslis péksütit majszolva – tudtam, ha elveszem ordítani kezd, a csend pedig mindennél többet ért. Mikor elkezdett járni, és a lakásban mindenfelé elhagyta a kis tálkából a gyümölcsöt, hagytam…később megtalálja és megeszi, kell a vitamin, na!
Tanulság: Az a fontos, hogy a gyerek egyen, minden más, csak plusz stresszforrás.
Altatás
Első gyerek: Miközben aludt, folyamatosan bejárkáltam és figyeltem, hogy él-e még, pedig volt légzésfigyelőnk. Mikor tudtam, hogy aludnia kellene – letelt a könyv szerinti ébrenlét ideje – , volt, hogy egy órán át járkáltam ,ringattam dúdoltam neki, míg végre kidőlt. Alvás közben néma csendben lapultam itthon, még pisilni se mertem kimenni, a kaputelefont félretettem, a mobilomat lehalkítottam, gyakorlatilag ültem, és rettegtem, nehogy becsöngessen a postás.
Második gyerek: Nem csak a légzésfigyelőnek intettem búcsút, de a kiságy helyét is átvette egy praktikus utazóágy, amit összecsukok, mikor épp nem használja, így több a hely a gyerekszobában. Ha épp a kanapén dől ki mese nézés közben, mellé kuporodom, és együtt szunyókálunk a mesehősök duruzsolására.
Tanulság: Egy gyerek alszik, ha fáradt, és nem alszik, ha nem az (és nem, nem zavarja, ha elmész vécére, se az, ha mellette szundizol egyet)
Forrás: mamalode.com, angelsstyle.tumblr.com