Az egyik legjobb hely, ahova friss anyukaként mehetsz, az a babaklub. Vagy mégsem? Ennek a programnak éppúgy lehetnek előnyei, mint hátrányai. Szerencsére több az előny, mint amennyi hátulütővel számolnod kell, ugyanis a legtöbb nehézség az adott társaság összetételéből adódhat.
Vannak ugyanis anyukák, akik állandóan versenyeztetik gyermeküket (vagy éppen magukat), és akarva, akaratlanul, de belegázolnak azok lelkébe, akik vélt vagy valós hátránnyal küszködnek.
Ez sajnos messze nem csak a babaklubokra igaz, érinti a játszóteret, a bölcsit, az óvodát és az iskolát is. De mégis, talán a babaklub az egyik legjelentősebb kiütközési pontja az ellentéteknek, ugyanis az ide járó gyerekek legfeljebb 3-4 évesek, szüleik pedig időnként még bizonytalanok, így mélyebben érintheti őket a kritika, akkor is, ha annak semmilyen alapja nincs. Ezért előfordulhat, hogy egy-egy negatív tapasztalás alapján teljesen megvonjátok magatoktól ezt a programot, holott, ha a társaság ideális, a babaklub lehet az egyik leginkább várt eseménye a hétnek.
{adselite}
Miért jó ez neked?
- mert, ha a társaság jó, tökéletesen kikapcsolódhatsz és feltöltődhetsz
- mert új barátokra tehetsz szert, akikkel a klubon kívül is szervezhettek programokat
- mert nem kell egész nap egyedül játszanod a gyermekeddel
- mert megláthatod, hogy rajtad kívül mások is hasonló, vagy éppen ugyanolyan problémákkal küszködnek
- mert közösségben olyan programokra is szívesebben eljársz majd, ahova egyedül nem feltétlenül mennél, vagy nem biztos, hogy egyáltalán tudomást szereznél róla (pl. helyi rendezvények)
Fotó: sxc.hu
Miért jó ez a gyermekednek?
- mert már az óvoda, bölcsőde előtt megismerkedhet más gyerekekkel
- mert nagyon korán elkezdheti a szocializációt
- mert sokkal rugalmasabban fog állni a bölcsőde, vagy óvoda megkezdéséhez
- mert gyerekekkel is játszhat, akik egészen máshogy állnak ehhez a tevékenységhez, mint a felnőttek
Miért és mikor nem jó a mama-baba klub?
A babaklub akkor nem jó, ha az aktuális közösség nem igazán passzol a te stílusodhoz, illetve nincs elegendő önbizalmad. Utóbbit célszerű minél előbb megerősítened, hiszen a te magatartásod egyértelműen hatással van a gyermekedre is. Nem érdemes magadra venni semmilyen komolyabb kritikát, főleg nem olyanoktól, akik nem látnak bele az aktuális élethelyzetedbe. Véleménye mindenkinek lehet (általában van is), de jó, ha feltételezzük, mindenki a legjobbat akarja a saját gyermekének. Persze nyugodtan kérj tanácsot, fogadd is meg a tippeket, de ne gondold, hogy rossz anya vagy, ha pl. nem járatod már oviban angolra a gyermeked, vagy nem vitted babaúszásra. Vannak lehetőségek, amikkel lehet élni, de nem muszáj, mindegyik család maga dönti el, mi a fontos számára, illetve mit engedhet meg magának. A legfontosabb mindenkoron a szeretet, az pedig remélhetőleg minél több családban adott.
Egy szó, mint száz, próbáld magad felvértezni az esetleges negatív véleményekkel szemben, és csak azért, mert egy-két anyuka nem szimpatikus számodra, még ne mondj le erről a szuper lehetőségről! Nem muszáj mindenkivel beszélgetni, nem kell mindenkivel jóban lenni itt sem. Ha semmiképp sem tudod rávenni magadat a programra, keress bátran mást, pl. kipróbálhatjátok a ringatót, esetleg egy másik klubot – különösen akkor, ha úgy látod, gyermeked nagyon is élvezi a társaságot.